Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում շարունակվել են «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ նախնական քննարկումները:
ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության պետ Տիգրան Ուլիխանյանը  բարձրաձայնել է 2022-ի պետական բյուջեի նախագծով ծառայության ծախսերի համար նախատեսված հատկացումները: Կառույցին կհատկացվի 758,4 մլն դրամ, որը նախորդ տարվա համեմատ ավել է 3,3 մլն դրամով կամ 0,4 տոկոսով:
Պետական վերահսկողության ծառայությունը գալիք տարում կիրականացնի 1 ծրագիր եւ 2 միջոցառում:
Տիգրան Ուլիխանյանի տեղեկացմամբ՝ 2021 թվականի ընթացքում կառույցն իրականացրել է 21 ուսումնասիրություն, 150 մշտադիտարկում, որոնց վերաբերյալ վարչապետին է ներկայացվել 30 տեղեկանք:
Գնումների ոլորտում ծառայությունն իրականացնում է պետական միջոցների առավել արդյունավետ ծախսման ուղղված կանխարգելիչ բնույթի գործողություններ:

3 ноября на совместном заседании постоянных комиссий НС по государственно-правовым вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам продолжились предварительные обсуждения законопроекта “О Государственном бюджете РА на 2022 г.”.
Руководитель   Службы государственного контроля (СГК) РА Т.Улиханян озвучил ассигнования на расходы, предусмотренные проектом госбюджета на 2022 г. Структуре выделяется 758,4 млн. драмов, что на 3,3 млн, или 0,4%,   больше, чем в прошлом году.
В будущем году СГК реализует одну программу и два мероприятия.
По Улиханяну, в 2021 г. ведомство провело 21 исследование, 150 мониторингов, по которым премьер-министру было направлено 30 справок.
В сфере закупок служба проводит превентивные меры по более эффективному расходованию государственных средств.