Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում շարունակվել են «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ նախնական քննարկումները:
ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության պետ Տիգրան Ուլիխանյանը  բարձրաձայնել է 2022-ի պետական բյուջեի նախագծով ծառայության ծախսերի համար նախատեսված հատկացումները: Կառույցին կհատկացվի 758,4 մլն դրամ, որը նախորդ տարվա համեմատ ավել է 3,3 մլն դրամով կամ 0,4 տոկոսով:
Պետական վերահսկողության ծառայությունը գալիք տարում կիրականացնի 1 ծրագիր եւ 2 միջոցառում:
Տիգրան Ուլիխանյանի տեղեկացմամբ՝ 2021 թվականի ընթացքում կառույցն իրականացրել է 21 ուսումնասիրություն, 150 մշտադիտարկում, որոնց վերաբերյալ վարչապետին է ներկայացվել 30 տեղեկանք:
Գնումների ոլորտում ծառայությունն իրականացնում է պետական միջոցների առավել արդյունավետ ծախսման ուղղված կանխարգելիչ բնույթի գործողություններ:

On November 3, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on State and Legal Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs the preliminary debates on the draft law on the RA State Budget for 2022 continued.
The Head of the State Supervision Service Tigran Ulikhanyan voiced the allocations designed for the service expenditures by the state budget for 2022. 758.4mln AMD will be allocated to the structure, which is more by 3.3mln AMD or 0.4% compared with the previous year.
The State Supervision Service will implement one programme and two events.
As Tigran Ulikhanyan has informed during the year 2021 the structure implemented 21 studies, 150 monitoring on which 30 certificates were submitted to the Prime Minister.
The Service carries out the actions of preventive character directed to the more effective expenditure of the state means in the sphere of purchases.